Co jest modne w sezonie jesienno-zimowym?

W aktualnym sezonie na wybiegach królował welur, najczęściej w stonowanych i jednolitych barwach. Kroje były proste, ale znalazło się miejsce na specyficzne wycięcia, szerokie dekolty, czy też spodnie typu dzwony. Zostając przy temacie tych bardziej puszystych materiałów nie można nie wspomnieć o sztucznych futerkach, które są dostępne w niemal każdym sklepie oraz pojawiły się u większości kultowych projektantów.

Praktycznie całkowicie zrezygnowano z naturalnych materiałów, na rzecz tych zrobionych z tworzywa sztucznego lub materiałów „eco-friendly”, aby jak najbardziej ograniczyć cierpienie zwierząt i zwrócić uwagę na problematykę wykorzystywania zwierzęcych materiałów. W zamian za to, nie zabrakło printów panterki, zebry, czy nawet tygrysa, które dodają pazura tym najprostszym stylizacjom.

Zasłaniamy głowę, czyli chusty, kaptury i inne nakrycia głowy.

Odzież damska w sezonie jesienno-zimowym potrafi zaskoczyć. Na wybiegach nie zabrakło nakryć głowy. Pojawiły się berety oraz kapelusze ze szerokim rondlem, które były modne również w poprzednich sezonach. Zaskoczeniem mogły być cygańskie chusty w kolekcji domu mody Dior oraz kominiarki, przypominające nieco odcięte kaptury. Nie zabrakło apaszek oraz eleganckich szali w klasyczną kratę, w szczególności u Burberry.

Marszczenia nadal w modzie.

Marszczenia, a w szczególności te na spódnicach, nadal nie wyszły z mody – wręcz przeciwnie, jeszcze długo będą pojawiać się w największych domach mody. Spódnice w długości mini lub midi w klasycznych i stonowanych kolorach, często pudrowych są nieodłącznym elementem ubioru największych gwiazd. Pojawiają się przy nich rozcięcia, subtelnie ukazujące nogi lub ciekawe wiązania.

Szerokie, pikowane kurtki – powracające trendy.

Kurtki, które mogliśmy zobaczyć już w poprzednich sezonach znowu pojawiły się na wybiegach. Oversizeowe, szerokie i długie kurtki, w których chodziły największe gwiazdy jak Kim Kardashian, czy też Kylie Jenner powróciły na wybiegi. Dzięki nim popularna stała się m.in. sportowa marka The North Face. Pudrowy róż oraz klasyczna czerń, często łączona z bielom – są to kolory, w których najczęściej występują te kurtki, nic dziwnego, ponieważ pasują do niemal każdej zimowej stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *