Gdzie przydadzą się szafki bhp i szafa gospodarcza?

Zakłady pracy, magazyny, pomieszczenia socjalne – wszystkie te miejsca potrzebują mebli, które będą przechowywać środki czystości i akcesoria. Dobrze wykonane szafki mogą być świetnym rozwiązaniem dla wielu instytucji. Praktyczne szafki bhp są idealne dla ekip sprzątających oraz personelu, który dba o czystość miejsca pracy. Przestronne meble gospodarcze mogą przechowywać odzież specjalnego przeznaczenia, ubrania robocze i inne niezbędne elementy.

Szafki BHP – jaki model będzie najlepszy?

Przy wyborze odpowiedniej szafy należy kierować się użytecznością i wysokimi standardami. Solidnie wykonana szafa gospodarcza powinna służyć długie lata. Warto sprawdzić jej wyposażenie, ilość segmentów oraz jakość półek. Regały powinny udźwignąć odpowiedni ciężar i spełniać określone normy. Należą do nich atest higieniczny, certyfikaty ISO, deklaracje bezpieczeństwa oraz normy polskie i europejskie.

Dobrej jakości szafki bhp powinny być wykonane z blachy ocynkowanej, która będzie gwarantowała długi czas użytkowania. Blachę pokrywa się farbą proszkową. Kolejną cechą jest odporność na korozję, w szafkach jest przechowywana chemia gospodarcza i substancje płynne. Kryteria wyboru szafy mogą być różne, w zależności od miejsca przeznaczenia.

Szafa gospodarcza – ergonomia i względy praktyczne.

Na terenie szatni i w pomieszczeniach socjalnych znajduje się dużo przestrzeni, która powinna być dobrze wykorzystana. Moduły, z których składa się szafa gospodarcza, powinny być ustawione tak, by zajmowały optymalną powierzchnię. Łatwo dostępne, będą mogły być używane przez kilkanaście osób w pomieszczeniu. Szafy powinny spełniać wymagania konstrukcyjne, które pozwolą przechowywać różne przedmioty. Szafki bhp stworzono po to, aby mieściły prywatną i służbową odzież, przedmioty osobiste. Służą do tego półki, miejsca na wieszaki czy kapelusz. Dobra szafka jest wyposażona w wywietrzniki i otwory wentylacyjne, które ułatwiają cyrkulację powietrza. Meble gospodarcze są zamykane na zamki cylindryczne, które zabezpieczają je przed dostępem niepowołanych osób.

Zobacz przykładowe metalowe szafy: https://www.szafy-sejfy.pl/category/szafki-bhp-gospodarcze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *