Gdzie sprawdzą się szafy na mapy, plany, fotografie?

Szafy na plany są niezbędnym elementem wyposażenia mieszkania, domu lub biura. Występują w różnych wersjach. Jest to konstrukcja składająca się ze ścian i drzwi przesuwnych. Będziemy mówić o wszystkich jego cech i zalet w szczegółach w naszym artykule.

Cechy konstrukcyjne szaf na mapy, plany, fotografie

Cechą charakterystyczną takiej szafy na mapy jest obecność drzwi przesuwnych, jak w przedziale kolejowym. W rzeczywistości, stąd jego nazwa. System przesuwny oparty jest na mechanizmie profilowo-rolkowym. Może być montowany od góry lub od dołu.

Pierwsza opcja jest droższa, ponieważ nie wymaga stosowania prowadnic dolnych. W projekcie uwzględniono również ścianki boczne i przegrody. Możliwe jest również wykonanie wnęki w ścianie. Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca w pomieszczeniu.

Główne zalety szafy na duże formaty

  • Szafa z drzwiami przesuwnymi stała się bardzo popularna, wypierając standardową szafę z drzwiami uchylnymi. Niektóre z jego głównych zalet są następujące:
  • Wszechstronność. Szafę można zamontować w przedpokoju, w salonie, w sypialni. Ze względu na cechy konstrukcyjne, zmieści się nawet w niewielkiej przestrzeni.
  • Stylowy design. Takie meble wyglądają stylowo i nowocześnie. A wykonując je na zamówienie, można uzyskać niepowtarzalny wzór. Powierzchnia jest ozdobiona panelami fotograficznymi, specjalną folią błyszczącą, a nawet farbą z różnymi efektami. Każdy będzie mógł wybrać wariant, który harmonijnie uzupełni wnętrze.
  • Kompaktowość. Ten system przechowywania jest niezbędny dla tych, którzy mieszkają w małych mieszkaniach. Pozwala na racjonalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, ponieważ drzwi otwierają się na boki.

Szafa jest więc nowoczesnym rozwiązaniem dla domu. Pozwala efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń i odmienić wnętrze.

Przewodnik wyboru szaf

Wybierając meble, zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego są wykonane. Najlepszą jakością i najdłuższą żywotnością mebli jest rama wykonana z naturalnego litego drewna. Jednak na taką szafę będą mogli sobie pozwolić tylko zamożni. Bardziej przyjazną dla budżetu alternatywą jest płyta wiórowa. Jeżeli meble z płyty wiórowej są traktowane z należytą starannością, będą służyć przez wiele lat.

Metalowe szafy na dokumenty wielkoformatowe znajdziesz w sklepie: winkelman.pl/szafy-na-plany-i-mapy-c-39.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *