Kremacja Ruda Śląska – ostatnie chwile przed pogrzebem

Temat kremacji zwłok dla niektórych bywa kontrowersyjny, dla innych jest fascynujący i wiąże się z przekonaniem, że kremowanie to słuszny sposób oszczędności miejsca i dbania o środowisko. Usługę można zlecić w wybranym krematorium, korzystając wcześniej z możliwości pożegnania się z bliską osobą i spędzenia chwil w zadumie, modlitwie z innymi członkami rodziny i przyjaciółmi. Wyposażenie zakładu oraz atmosfera towarzysząca kremacji sprzyjają wyciszeniu się, są świadectwem szacunku do doniosłych momentów towarzyszących śmierci każdego człowieka.

Krematorium Ruda Śląska – usługa spopielenia

Zakłady wykonujące kremacje dysponują najnowocześniejszym wyposażeniem. Unikalne urządzenia gwarantują bezpieczną i przyjazną dla środowiska pracę, w trakcie której uzyskiwane są prochy zmarłej osoby. Sterylność i wydajność procesu jest w tym przypadku bardzo ważna. Nie może być miejsca na zanieczyszczenie okolicy ani nieprzyjemne efekty towarzyszące kremacji (pewnych rzeczy nie da się uniknąć, ale prawie zawsze istnieje możliwość ich częściowego zniwelowania czy ukrycia).

W zakładzie bliskim zmarłego towarzyszy cisza i zrozumienie. Oczekiwanie na realizację usługi można spędzić w odpowiednich warunkach. Wiele placówek dysponuje wewnętrznymi kaplicami, gdzie można się pomodlić (czasami odbywają się tam nawet msze czy inne modlitwy zbiorowe z udziałem kapłana) oraz poczekalniami utrzymanymi w minimalistycznym stylu.

Czy kremacja się opłaca?

Żeby poddać bliską osobę zmarłą kremacji należy za to dodatkowo zapłacić, przez co dochodzą koszty do ceny pogrzebu. Kremacje są jednak uważane za dużo bezpieczniejszą i estetyczną metodę radzenia sobie z utylizacją zwłok. Uzyskane prochy można później pochować tak samo, jak chowa się ciało, ale nagrobek może być znacznie mniejszy.

Widoczna jest tutaj znaczna oszczędność miejsca, polskie nowoczesne cmentarze mogą więc zacząć wyglądać tak jak zagraniczne. Chociaż niekoniecznie będzie to bardzo estetyczne rozwiązanie, bo cmentarze na pewno stracą na specyficznym klimacie skłaniającym do zadumy i refleksji, będzie można ograniczać stopniowo przestrzeń, jaką zajmują nekropolie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie krematorium Ruda Śląska: http://sacrumzory.pl/krematorium-ruda-slaska/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *