Białe światło na ulicy

Białe światło oświetleniowe

Od kilku lat oświetlenie uliczne led konstruowane jest z użyciem białego światła. Wcześniej wykorzystywane było żółte światło. Postanowione je jednak zastąpić.

Światło białe wytwarzają wysokoprężne lampy metalohalogenkowe i obecnie bardzo popularne lampy LED. Jest to więc oświetlenie jak najbardziej powszechne, które zapewnia bardzo dobrą widoczność i sprawia, że bez żadnych problemów można korzystać z poszczególnych elementów miasta.

Dzięki temu, że białe światło jest wykorzystywane na ulicach, możliwe jest odbieranie przestrzeni jako jaśniejszej i bardziej przyjaznej. Przestrzeń staje się dla odbiorcy bardziej naturalna, co jak najbardziej ma pozytywny wpływ na jej odbiór. Poza tym, nie bez znaczenia jest to, że właśnie białe światło ludzie wolą niż żółte światło.

Oświetlenie uliczne

Rozpoznawalność sylwetek, jak i twarzy jest dużo prostsza, jeżeli przestrzeń jest oświetlana przy użyciu białego światła. Dlatego też, jeżeli miasto chce zmniejszyć lęk w przechodnich, na pewno powinno zastosować białe światło do oświetlania przestrzeni.

Dzięki temu niepokój wśród spacerujących osób będzie na pewno dużo mniejszy, z czego można będzie się odpowiednio cieszyć. Stosowanie nowoczesnego oświetleni z białym światłem ma więc bardzo pozytywny wpływ na to, jak odbieramy otoczenie oraz na to, co dzieje się w przestrzeni miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *