Generalne porządki- jaki odkurzacz wodny

Pył i kurz nie służą naszemu zdrowiu, w walce z nimi skutecznie pomagają odkurzacze z filtrem wodnym i  ich nowoczesne rozwiązania techniczne, które szybko i skutecznie pozwalają doprowadzić dom, mieszkanie,  biuro, pokój hotelowy lub wnętrze samochodu do stanu idealnej czystości. To sprzęt, który przyda się nie tylko alergikom, w trosce o  prawidłowe funkcjonowanie naszych dróg oddechowych.

Jaki odkurzacz wodny wybrać?

Przy wyborze odkurzacza warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne i funkcjonalność. Ciekawe są te rozwiązania, które oprócz perfekcyjnego czyszczenia podłogi  dają możliwość wykorzystania urządzenia do prania wykładzin, dywanów, zabrudzonej tapicerki i materaców.

Warto wiedzieć, że urządzenia tego typu zapewniają oczyszczenie i nawilżenie powietrza. Zwróćmy uwagę na podstawowe parametry takie jak: rodzaj filtra, waga urządzenia, wielkość pojemnika na wodę. Na uwagę zasługują odkurzacze z filtrem HEPA, które pochłaniają ponad 90 procent zanieczyszczeń.

W przestrzeni niewielkich powierzchni lepiej sprawdza się mały, zwrotny odkurzacz  z którym łatwiej nam się przemieszczać i dotrzeć do wszelkich szczelin i zakamarków. Nie bez znaczenia jest również waga urządzenia, szczególnie jeśli musimy się z nim przemieszczać z piętra na piętro. Jaki odkurzacz z filtrem wodnym proponuje marka Rainbow sprawdzisz na stronie: https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/jaki-odkurzacz-wodny-jaki-odkurzacz-z-filtrem-wodnym-35.html

Jak działa odkurzacz wodny?

W tradycyjnym odkurzaczu zebrany kurz gromadzimy w  papierowym lub płóciennym pojemniku, w urządzeniach z filtrem wodnym, powietrze wraz z brudem i kurzem wciągane jest do specjalnego pojemnika z wodą, która skuteczniej pochłania kurz i zawarte w nim alergeny. Dzięki odpowiedniemu systemowi filtracji na zewnątrz wydostaje się świeże, nawilżone powietrze.

Przy ich wykorzystaniu możemy użyć olejków zapachowych, które wypełniają pomieszczenie przyjemnym aromatem. Warto wiedzieć, że dużo niższy jest poziom zużytej energii elektrycznej w czasie korzystania z takich urządzeń nowej generacji. Wysokiej jakości sprzęt odpowiednio wykorzystany, zgodnie z instrukcją, powinien nam służyć przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *