Jak przygotować się do tomografii komputerowej?

Tomografia komputerowa pozwala na wykonanie badania diagnostycznego, którego celem jest wykrycie schorzeń pojawiających się w organizmie. Trzeba jednak właściwie przygotować się do takiego badania, aby było ono miarodajne. Przede wszystkim, ostatni posiłek należy zjeść co najmniej 6 godzin przed badaniem.

Przygotowanie do badania

Do 3 godzin przed badaniem należy wypić minimum 1,5 litra wody. Pacjent musi być odpowiednio nawodniony, jeżeli badanie ma zostać przeprowadzone właściwie. Nie ma przeciwwskazań co do tego, aby przyjąć leki, które pacjent przyjmuje na stałe. Należy przyjąć je zgodnie z harmonogramem ustalonym z lekarzem. Tomografia komputerowa czasem wiąże się z koniecznością przyjęcia kontrastu.

Należy wykonać wcześniej odpowiednie badanie krwi, które pozwoli na określenie, ile kontrastu można wstrzyknąć pacjentowi, aby nie było to dla niego szkodliwe. Profesjonalny tomograf we Wrocławiu będzie w stanie wykryć wszelkie zmiany, jakie zachodzą w ludzkim organizmie.

Po badaniu

Pokaże lekarzowi stan zdrowia pacjenta w pełnej krasie. Czasem po ogólnych objawach nie jest się w stanie stwierdzić, co tak naprawdę dzieje się w organizmie. Dzięki temu, że zostanie wykonana tomografia, wszystko będzie widoczne czarno na białym.

Na pewno pozwoli to na postawienie odpowiedniej diagnozy, co przyczyni się do podjęcia odpowiedniego leczenia mającego na celu przywrócenie pełni zdrowia pacjentowi. Warto więc zdecydować się na tomografię komputerową, jeżeli są do niej odpowiednie wskazania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *