Sterylizatory powietrza do studia fotograficznego?

Choć sprzęt do dezynfekcji jest wymagany do zdezynfekowania gabinetów, takich jak stomatologiczne, czy lekarskie, jest on trudno, ciężko dostępny i to nawet na międzynarodowym rynku medycznych sprzętów. Stosowane mogą być również w restauracjach, karetkach, czy to różnych innych placówkach medycznych. Sterylizatory powietrza umożliwiają nam niezwykle skuteczną oraz szybką dezynfekcję całego obszaru pomieszczenia. Pytanie więc brzmi jaki aparat wybrać do dezynfekcji pomieszczeń? 

Sterylizator powietrza – wymogi dla placówek medycznych

Zasady prawne wymagają, że placówki medyczne muszą mieć koniecznie i obowiązkowo utrzymywany wysoki poziom higieny oraz regularnie dezynfekować powietrze, sprzęty, narzędzia oraz wyposażenie. Podczas okresu pandemii koronawirusa, wymogi te tylko się zaostrzyły i są jeszcze bardziej rygorystyczne. Ponieważ tylko i wyłącznie przestrzeganie bardzo rygorystycznych zasad higieniczno-sanitarnych da nam bezpieczeństwo procedur, które są prowadzone oraz zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Jest to problemem ogólnoświatowym i naprawdę trzeba bardzo uważać i dbać o istniejące przepisy jego dotyczące. Skuteczne oraz odpowiednie dezynfekowanie sprzętu oraz powierzchni po każdym pacjencie, który przebywał w pomieszczeniu, jest formalnym wymogiem, który daje możliwość na funkcjonowanie gabinetów stomatologicznych w takich trudnych, ciężkich warunkach pandemii.

Na jakiej zasadzie działają urządzenia do dezynfekcji?

Urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń mają szerokie spektrum zastosowania. Opierają się one na wytwarzaniu tak zwanej suchej mgły, pozwalając na skuteczne, a także szybkie dezynfekowanie zarówno ścian, sprzętu, powierzchni, sufitu, jak i całego wyposażenia i to w krótkim cyklu ich pracy. Dyfuzory wytwarzają mgłę. W niej aktywnym czynnikiem jest nadtlenek wodoru.

Mgła ta dokładnie i szczegółowo wypełnia całe pomieszczenie. Dociera ona nawet do miejsc, które niedostępne są za pomocą tradycyjnej metody. Płyny do dezynfekcji, które są używane w tych właśnie urządzeniach, nie pozostawiają śladów po ich użyciu i również nie wymagają dodatkowo sprzątania, czy to przecierania powierzchni. Nie wpływają one też na działanie sprzętu. Sprzęt do dezynfekcji jest niezwykle użyteczny i potrzebny.

Zobacz sterylizator powietrza od polskiego producenta: https://medikapoland.pl/pl/38-sterylizator-tunelowy-uv-c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *