Kwarcyt brazylijski White Lux

Kwarcyt brazylijski to efektowny kamień, nadający wnętrzom niepowtarzalny charakter. Jest to materiał trudny w eksploatacji, a wiec i ekskluzywny. O jego jakości świadczy wysoka, podobna do granitu, twardość (7 w skali Mosha). Ponieważ kwarcyt jest twardszy nawet od granitu, jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystanie kwarcytu daje możliwość uzyskania efektownej, gładkiej powierzchni. Wyłożone kwarcytem brazylijskim wnętrza zyskują jeszcze na atrakcyjności, jeśli je efektownie podświetlić.

Jak wykorzystać kwarcyt brazylijski White Lux?

Kwarcyt brazylijski cechuje nie tylko twardość, ale też niska wchłanialność. Dzięki swoim właściwościom kwarcyt brazylijski doskonale nadaje się zarówno na blaty stołów, jak i na materiał, którym można wyłożyć łazienki. Kwarcyt nadaje się również do tego, by wyłożyć nim ściany, podłogi i schody. Ponieważ nie wchłania wody, nadaje się również doskonale na bazę basenów i fontann. Ze względu na odpowiednie właściwości, można z niego wykonać obudowę do kominka.

Kwarcyt okiem projektanta wnętrz

Dystrybuowany w postaci płyt dużej wielkości (slabów), kwarcyt brazylijski daje duże możliwości aranżacyjne. Kwarcyt cechuje duża różnorodność, jeśli chodzi o wzory i koloryt. Jest to material naturalny, bez sztucznych domieszek. Wzory, widoczne na powierzchni kamienia, cechuje więc niepowtarzalność. Nie ma dwóch jednakowych płyt kwarcytu brazylijskiego. Podobnie z różnorodnością, jesli chodzi o koloryt. Kwarcyt brazylijski dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej.

Kwarcyt brazylijski i sztuka użytkowa

Chociaż dysponujemy z reguły większymi płytami, kwarcyt można wykorzystywać również jako element mniejszych elementów aranżacji. Zależy to od fantazji i możliwości technicznych materiału. Kwarcyt brazylijski bywa używany do wyrobu donic  i przedmiotów użytkowych. Kamień ten to również wyrazistość wzorów. Projektanci chętnie łącza ten typ kwarcytu z duńskim, minimalistycznym stylem hygge i z popularnym od lat 20. XIX w. stylem art deco.

Zobacz na: https://salonmarbella.pl/white-lux-kwarcyt/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *